Posty: 139

Skąd: Katowice/Bieruń

PostWysłany: Czw 8:40, 22 Lut 2007    Temat postu:

Angua napisał:
FC Barcelona vs Liverpool 1 : 2. No proszę Barcelona przegrała... Ogłądałam,dobry mecz. W drugiej połowie Liverpool świetny w obronie. nie dawali dojść Barsie na swoją połowę. Kibicowałam Barcelonie,ale Liverpool też grał świetnie. Pierwszy gol należał jednak do Barsy. Razz

Messy napisał:

Mecz byl wyjatkowo ciekawy. Dobrze ze Barca przegrala. Bedzie ciekawy rewanz w Liverpoorze. Barca musi atakowac, a Liverool jako gospodarz nie bedzie sie tylko bronic. Szkoda ze tego meczu nie bedzie w tv Sad

PostWysłany: Pią 7:28, 23 Lut 2007    Temat postu:

Pewnie, mam nadzieje ze odpadnie Barca i choc jako jedyny gwiazdorski zespol odpadnie. Ile mozna slyszec o geniuszu Ronaldinho. Nie pierwszy raz Barca byla w tv i 'wielki Ronaldinho' byl cieniusi. No tak jak strzeli bramke z wolnego to go kazdy zaraz kocha Wink Hmmm... w Liverpoorze sa pola golfowe Razz Moze tym razem pilkarze Barcy rozladuja na sobie przedmeczowy stres hehe.

Messy

Posty: 139

PostWysłany: Pią 10:35, 23 Lut 2007    Temat postu:

ja tam jestem za Barcą! Twisted Evil jeśli chodzi o geniusz Ronaldinho to wiesz każdemu może się zdarzyć gorszy dzień/miesiąc/rok Wink ale i tak jako piłkarz bardzo wiele zdziałał, bo nie każdy zostaje dwukrotnie uznany piłkarzem roku przez FIFA, nie każdy ma zaszczyt zdobyć tytuł zwycięzcy Ligii Mistrzów ze swoim klubem itp Wink

Angua
Hartowana Stal

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 1683

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 22:56, 24 Lut 2007    Temat postu:

Ja tez za Barca wcale nie ze wzgledu na Ronaldinho. Dobry zespol poprostu. Liverpool wymiótł ich ostatnio pięknie. naprawdę dobry mecz.
A dzisiaj nasz lektor od angielskiego zwowu powiedziałby "nasi wygrali" .On ogląda mecze ligii angielskiej. No i pewnego razu na angielskim powiedział z satysfakcją :"Nasi wygrali". Wszystkie zdziwione zapytały : "Jak to nasi?" a gościu : "No nasi. Manchester United" Laughing

Evil

Posty: 3343

PostWysłany: Wto 14:01, 27 Lut 2007    Temat postu:

No tak, tyle ze Ronaldinho jest jeden. Ma bajeczna technike, ale w gruncie rzeczy jego fenomen polega na przeblyskach. Pilkarz roku, jasne. Tylko za co wybiera sie takiego pilkarza? Moim zdaniem za popularnosc, wartosc marketingowa, klub w jakim gra, a nie za zaslugi czysto pilkarskie i wartosc pilkarska. Nie wiem do konca co on takiego wyjatkowego zdzialal (ze oddaje skapa czesc swoich zarobkow na jakas fundacje nie swiadczy o jego wielkosci, wielu nieznanych pilkarzy oddaje wiecej i czesciej). W kazdym razie to ze Barca zwyciezyla ostatnia edycje LM nie jest wylaczna zaslugo jego mosci Ronaldinho ale calego zespolu. Facet jest dobrym ligowcem, lecz w meczach o stawke sie nie sprawdza (LM i mistrzostwa swiata). Messy wiesz gorszy rok dla takiej slawy = koniec kariery, ale wlasnie marketing, glosne tranfery z przed lat ciagna jego talent. I w tych kryteriach popieram pana Blatera, ktory chcial zneutralizowac po czesci wplywy medialno - marketingowe (indywidualne) pilkarzy oraz ograniczenie plac. Bez indywidualnego rozglosu tylko boisko byloby wyrefikatorem przydatnosci, talentu, indywidualnosci, charakteru itd... Ale grunt ze Barca to caly zespol, na szczescie Smile Liverpool zje ja na sniadanie!!

wspolnik
Metalątko

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 27

PostWysłany: Śro 7:46, 28 Lut 2007    Temat postu:

Z tego co kojarzę, to piłkarz roku wybierany jest na podstawie ankiet wysyłanych przez FIFA do trenerów (nie pamiętam czy reprezentacyjnych czy klubowych) ale mogę się mylić.
Oczywiście, że barcelona to zespół, a nie tylko ronaldinho, przyznaj jednak, że tak jak wszyscy, zarówno piewcy talentu, jak i oponenci, czekamy na to jaki mecz zagra ronaldhino. Nie zgodzę się, że zawodzi w meczach o wielką stawkę - przypomnij sobie np. mecz z chelsea lub inne bramki, dryblingi i inne. Masz trochę racji z Mistrzostwami, ale jak sam wspomniałeś - gra zawsze cały zespół.
Wrócił Etoo, ronaldinho znowu zacznie grać piłki na nos...Widać u tej dwójki swoistego rodzaju zależność. Obaj cieszą się piłką, pewnie dlatego tak się rozumieją na boisku. Ronaldinho zagra jakąś kosmiczną piłkę (do której nie dobiegnie żaden Giuly ani inny gudjohnson - chyba że z płucami w dłoniach lub po uprzedniej głośnej i powtórzonej trzykrotnie informacji od ronaldinho gdzie będzie zagrywał) - etoo nie dość, że przejmie, to jeszcze z tego coś zrobi:)

Evil

Posty: 3343

PostWysłany: Śro 8:30, 28 Lut 2007    Temat postu:

Zgadzam sie ze pilkarz roku jest wybierany na podstawie ankiet Fifa. Ale czy sam bys zaglosowal na pilkarza niepopularnego, niemedialnego? Zgadzam sie takze co do meczu z Chelasea, ale dla mnie to sa wlasnie te przeblyski talentu, ktore sie pamieta i za ktore nagradza. pamieta ktos jak Claudo Lopez strzelal 3 bramki po pieknych rajdach Barcie w polfinale (moze cwircfinale) LM? Jak Mendieta czarowal cala europe? Wraca Eto i dobrze, bo z nim Ronaldinho najlepiej wspolpracuje. Nie lubie Brazylijczyka, przyznaje bez bicia. Przyczyniaja sie do tego takze wszyscy eksperci pilkarscy. Nieobiektywni, dostosywujacy opinie do chwili...

wspolnik
Metalątko

Posty: 27

PostWysłany: Śro 8:46, 28 Lut 2007    Temat postu:

Mi po prostu czasami przyjemnie popatrzeć na to co potrafi kiedy jest w formie. Czy zagłosowałbym na mniej znanego? Oni tam w tej FIFIE wielkiego wyboru nie dają, nominują kilku... Więc trudno wybrać kogoś np. z Gromu:) Lopeza nie pamiętam...Ale mendieta...którą on miał nogę do wsiadania do tramwaju?Smile Teraz chyba gra w słabym Middelsborough? W każdym razie czarów nie pamiętam, pamiętam za to henry'ego, dzięki któremu młodzi z arsenalu mają kogo naśladować i od kogo się uczyć (pomimo, że już wiele potrafią)

ashley

Posty: 2307

PostWysłany: Śro 10:46, 28 Lut 2007    Temat postu:

nie wiem - ja daleki jestem od zachwytów nad piłką nożną jako sportem lub nad umiejętnościami poszczególnych graczy ( tak to jest jak się ogląda niewiele ponad naszą reprezentację hihi ), piłka to już nie to samo co kiedyś - układy, stronnicze sędziowanie, taktyczne faule, niepotrzebna brutalność i przepychanki w grze....
jak ja grając w piłkę za gówniarza i za młodego byłbym popychany i tyle razy upadał na "murawę" co zawodowcy miałbym już chyba starte stopy do kolan Laughing

wspolnik
Metalątko

Posty: 27

PostWysłany: Czw 7:38, 01 Mar 2007    Temat postu:

Ashley byłeś kiedyś zachwycony pewnym bramkarzem...SmileSmileSmile i to pomimo, że:
"...układy, stronnicze sędziowanie, taktyczne faule, niepotrzebna brutalność i przepychanki w grze...." - były na porządku dziennym. Następnym razem kiedy wyjdziesz pokopać doradzałbym jednak zakładanie butówSmile Niby nawet czasem przeszkadzają w grze, ale w ogólnym rozrachunku wychodzą plusem.
A'propos sędziów - pamiętasz sędziów na zakładówce? Pomimo, że wtedy jeszcze zrzeszeni to takie przekręty odchodziły...I pamiętasz pewnie również, że tam często sprawiedliwość brała górę od razu:)SmileSmile bez żadnych odwołań i płaczów. A te 27 czerwonych kartek, dwie dyskwalifikacje dożywotnie, jedna trzymiesięczna w poważniejszym kopaniu - wszystko przez sędziówSmileSmile:)nie mam sobie nic do zarzucenia:)SmileSmile